Taktické cvičení Integrovaného záchranného systému v naší nemocnici

Kraj každým rokem vybírá jednu ze svých nemocnic, která pak musí kvůli hromadnému neštěstí spustit traumaplán, aby prověřila svojí připravenost na mimořádné situace. Tentokrát bylo taktické cvičení vyhlášeno v naší nemocnici.

Ve středu ráno byl složkám Integrovaného záchranného systému nahlášen výbuch plynu v infekčním pavilonu. Okamžitě byl aktivován traumaplán, což znamenalo svolat na 320 zaměstnanců nemocnice.

Za zvuku sirén se do areálu nemocnice začala sjíždět hasičská auta v závěsu s policejními a záchrankou. Ze zakouřeného prostoru začali hasiči ihned vynášet zraněné, které přímo před pavilonem rozdělovali podle druhu zranění či zdravotních problémů. Následně byli pacienti převáženi na urgentní příjem, kde se jim začali věnovat lékaři a sestry.

Cvičení se odehrávalo za plného provozu a všechny složky spolupracovaly podle daných pravidel bez větších komplikací.

Jak takové cvičení probíhá se můžete podívat ve videu.