Havířovská nemocnice se zapojila opět do akce Movember, kterou podpořil i hokejový klub

Nemocnice v Havířově se rozhodla originálně pojmout osvětovou kampaň Movember za boj proti rakovině prostaty. Muži si nechali od profesionálů vytvořit knír, lidé dostanou do schránek poučné letáky a do osvěty se podařilo vtáhnout i hokejový klub a fanoušky.
Když jde o dobrou věc, budeme celý listopad nosit i knírek. To si řekli zaměstnanci havířovské nemocnice a už podruhé podpořili osvětovou kampaň v boji proti rakovině varlat a prostaty.
František Pokorný, primář interního oddělení: "Vždycky se snažím podpořit dobré věci. To by měl dělat každý a jen upozornění na to, že nějaký problém je, je moc důležité.”
Lékaři dnes toto onemocnění umí zcela vyléčit. Muži ale stále podceňují samovyšetření a hlavně preventivní prohlídky. Právě ta zachránila život Juliusi Bajovi, který akci Movember přišel také podpořit.
Julius Bajo, pacient: “Já jsem třicet let chodil na preventivní prohlídky a najednou buch, rána. Vypukla rakovina. Díky urologii jsem to přežil."

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: “Když se to zjistí bohužel později, tak se to odrazí ve zbytku života a není to dobře. Takže apeluji na všechny Havířováky. Naše nemocnice má špičkovou urologii, nebojte se, nestyďte se přijít k nám se nechat vyšetřit.”
V minulém roce osvětová akce zvýšila preventivní návštěvy v urologické ambulanci o 30%. A do akce se zapojil i hokejový klub AZ Havířov. Utkání se Slavii bylo zahájeno právě Movembrem, a to proto, že fanoušky tvoří převážně muži. Nemocnice také založila účet, na který mohou lidé přispívat. Z vybraných peněz bude zakoupen přístroj flexibilní cystoskop.
5. 11. 2021